YENİ NESİL EĞİTİM DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Eğitim danışmanlığı çalışmamız öğrencilerin yeteneklerini fark ederek onları yetenekleri doğrultusunda bilinçlendiren ve doğru yönlendiren bir danışmanlık sistemidir. Bildiğimiz üzere ülkemizin ana sorunu temel eğitim sistemimizin eksik yönleri ve öğrencilerin eğitim sistemi içinde kaybolmasıdır. Okullarda öğretmenler, öğrencilere ders anlatarak onlara bilgi depolarlar, öğrencilere vizyon aşılama ve onlara danışmanlık yapmak gibi görevleri ve niyetleri yoktur. Buna karşılık yol ayrımlarında öğrencilerin doğru alana ve doğru mesleğe yönelmesini sağlayan bir programdır.

Eğitim danışmanlığı, hem öğrenciye hem velisine danışmanlık yapar. Günümüzde velilerimizin büyük çoğunluğu eğitim öğretim sistemimize yabancıdır. İçerik ve detay hakkında bilgileri çok azdır, bu sebeple önemli zamanlarda öğrencileri doğru yönlendiremezler bu yanlış yönlendirilen öğrenciler ileride ya yanlış alana, yanlış mesleğe yönelirler ya da okul hayatları zamanından önce sona erer. Velilerin dışında ülkemizdeki öğretmenlerin yarısı bile eğitim sistemi detaylarını ve içeriğini tam olarak bilemezler. Bundan dolayı alanında eğitim almış ve yeterli olan yeni nesil eğitim danışmanları hem öğrenciler için hem de veliler için çok kıymetli gelecek mimarlarıdır.

Öğrencilere ve velilerimize çocuğunun gelişimi, yetenekleri ve bu yeteneği nasıl geliştirip bir mesleğe dönüştürebileceği konusunda danışmanlık yapıyoruz. Bu sistem sayesinde hem öğrencilerimiz kişiliklerine ve yeteneklerine uygun alanlarda gelişip doğru mesleğe ve mutlu olacakları bir hayata kavuşuyorlar hem de veliler çocuklarının eğitim sorunlarına destek olan alanında uzman bir yeni nesil eğitim danışmanına sahip olmanın huzurunu ve güvenini yaşıyorlar.

Eğitim Danışmanlığı programımız için iletişim sayfasındaki bilgilerden irtibata geçebilirsiniz.

Onur AYDOĞDU

Psikolojik Danışman & Eğitim Danışmanı